Gerald Caushi

Bio

•Faleminderit atyre qe me duan,e bet zemren time me te madhe! •Faleminderit atyre... qe me kan zili,me bet te ndihem e vecante! •Faleminderit atyre qe me kan perzemer,me bet te ndihem i rendesishm! •Faleminderit atyre qe iken,me mesuat qe jo te gjitha zgjasin pergjithmone! •Faleminderit atyre qe ndenjen,me mesuat kush jan shoket e vertet......!!!....... ♥ ... Nese JETA te rrezon ne gjunje,ne toke, mos u deshpero.KUJTOHU se je ne pozicionin me te mire per tju lutur Zotit !!! * kam nje zemer qe nuk urren * kam nje buzqeshje qe nuk deshton * kam nje prekje qe nuk lendon.................. ♥ kam mesuar qe sa me shum jep aq me pak merr Kam mësuar se bota rrotullohet. Kam mësuar se atëherë kur nuk e pret, jeta jote mund të ndryshojë. Kam mësuar se ato që vlejnë në të vërtetë në jetë janë veprat, sepse fjalët i merr era. Kam mësuar se janë detajet ato që bëjnë diferencën. Kam mësuar se koha i shëron plagët, por nuk i fshin kurrë ato. Eshte gabim te urresh t'gjithe trendafilat, sepse u shpove nga nje gjemb .. ! Eshte gabim .. te heqesh dore nga t'gjitha endrrat sepse njera nuk u realizua .. ! Eshte gabim .. te urresh te gjithe shoket, se njeri te tradhtoi .. ! Eshte gabim .. te mos besosh ne dashuri, sepse nje i pabese u tregua i pafytyre ..!.........................................♥♥....................♥♥............ ============== ..........(¯`v´¯) ...........`•.¸.•´ .........(●̮̮̃•̃)..(●̮̮̃•̃) ......... /█ ♥/█ ......============== dhe ata jetuan te lumtur pergjithmon..... (¯`v´¯) `*.¸.*´ ¸.•´¸.•*¨) ¸.•*¨) (¸.•´ (¸.•´ .•´ ¸¸.•¨¯`•. ♥Kush te do ,e gjene mundesin... Kush nuk te do, gjen justifikime . . .!! ... ♥ E mira ne jete gjithmone do triumfoje... sepse njeriu ka nevoje per nje njeri te mire dhe jo per nje njeri te bukur... aparenca nuk eshte dicka e pavdekshme dhe jane pikerisht vlerat ato qe jetojne gjithmone........ Paraja mund te bleje nje shtepi, por jo nje vater familjare, mund te bleje nje shtrat,por jo endrren... mund te blej nje ore ,por jo kohen, mund te blej nje liber, por jo ndergjegjen dhe diturine, mund te blej nje post, por jo respektin, mund te bleje doktorin, por jo shendetin,mund te bleje seksin por jo dashurine .................. Pasuria nuk sjell gjithmonë lumturi, por një njeri i lumtur është gjithmonë i pasur. . ''..Nëse doni të dini se çfarë mendon Zoti për paratë, mjafton të shihni njerëzit të cilëve ai ua jep..”

Latest Insta posts

Current Online Auctions