Esta Mia

Bio

Koha sheron plaget ... Ne fillim te duket sikur asgje e askush nuk do te sheroje plage qe te eshte shkatur askush nuk mund ta plotesoje ate boshllek qe ndjen . Te duket sikur thjeshte koha i ka mbuluar apo qe i kemi harruar per nje moment sepse ka momente qe e ndjejm se sa na dhembin ato plage por me kalimin e diteve dalengadal rigjenerohet shpirti sherohen plaget me ilacin me te mire "KOHE" qe ka perberes : ~Dashurine e njerzve qe na rrethojne e qe na bejne te ndjehemi te rendesishem per ta . ~Momentet e vecanta qe i mbajme gjate ne kujtesen tone . ~Ditet me diell ,buzqeshjet qe na dhurojne e dhurojme . ~Nje gjest,nje detaj ,nje fjale ,nje perqafim gjera te vogela ndoshta por qe zene nje hapsire te madhe tek ne . Te gjitha keto perzihen bashke dhe kombinohen ne nje menyre perfekte me njera tjetren dhe sherojne ate plage qe me pare e mendonim te pa sherueshme e pastaj kur rikujtojme se si ndjeheshim cuditerisht veme re qe aty ku na dhimbte aty nuk ka me asnje gjurme te lendimit . Dhe duhet kurajo ,force,optimizem ,vetbesim sepse gjerat ndryshojne nje dite gjithcka shkon mire. "Pas erresires vjen drita sepse ka nate por ka dhe dite "

Latest Insta posts

Current Online Auctions