Aida Aliaj

Bio

Gjithmon kemi mall:per dike qe jeta e mori pergjithmon ose perkohsisht...per dicka,qe ka lene nje boshllek tek ne...per momente te skalitura ne memorien tone dhe do donim ti rijetonim...per enderra qe dikur kemi patur e si kemi me...per ty qe zbrite nga stacioni ne kete udhetim me trenin e jetes...per ty qe hipe ne stacionin tjeter mall,deshira,enderra dhe e fundit qe na ushqen mallin:.KUJTIMET>>QE DIKUR DIKU DIKUSH Janë disa gjëra që ne nuk duam të ndodhin, por duhet ti pranojmë.. Jane disa gjëra që ne nuk duam të dimë, por duhet ti mësojmë.. Janë disa njerëz që ne nuk duam t'i humbasim, por duhet t'i lejojmë të largohen.. Eshte e frikshme se sa shpejt ikin ditet ,behen jave,muaj e deri sa pa kuptuar behen vite... Mendon se asgje nuk ka ndryshuar por papritur kur kthen koken pas e ve re se asgje nuk eshte si me pare ,gjithcka ka ndryshuar. Ti vete ke ndryshuar... Jeta jone perbehet nga koha . Sekondat,minutat,oret e keshtu me rradhe ikin vrapojne,te gjithe gjerat vertiten rreth nesh dhe nganjehere te vjen te ulerasesh "Stop "dhe te mendosh e gjithe kjo kohe eshte shpenzuar ne menyren e duhur? Do doje te riorganizoje gjithcka dhe pastaj te vazhdosh por ce do,koha iken nuk pret fluturon edhe ti bashke me te duhet... E cuditshme ,ironike,dredharake ,ne fund te fundit nuk eshte as e mire e as e keqe eshte thjeshte origjinale ...ehh si eshte jeta te meson shume , nga cdo ane e saje meson ,si nga pozitivet si nga negativet. Te meson se ti nuk i di te gjitha pergjigjet sic mendoje . Jeta eshte e veshtire. E cfare pastaj ? Keshtu eshte per te gjithe ,kush thote qe eshte e lehte ,genjen. Jeta te le letrat ne dore dhe te thote luaj ,duhet te mesosh te luash ,duhet te mesosh te ngrihesh pas cdo renje pas cdo perplasje me token ,te ngrihesh te shkundesh nga pluhurat dhe te fillosh perseri me e forte se kurre . Duhet te jetosh ne cdo fragment te saje qe iken me nxitimin e kohes . E pra jeto ,buzeqesh dhe gjithmone mendo se dhimbja nuk vjen vetem eshte lmturia qe pret pas deres qe do hyje papritur ashtu si pas shiu del dielli. Jeto fuqishem dhe meso te shkelqesh ne erresire E dini se cili eshte idhulli im?!Nuk eshte as nje aktor,as nje kengetar,as nje sportist....Eshte ai qe e urren t'i kujtoj qe une po rritem,qe uk jam me ajo e vogla e babit dhe do te vije nje dite qe do te largohem prej tij..Eshte ai qe e urren te me shikoj te merzitur dhe qe ben gjithcka te me bej te buzeqesh..Eshte ai qe me kupton qe ne sy..E kupton jo vetem nese jam merzitur por kupton edhe arsyen..Eshte ai qe sa here e shikoj me fal nje energji pozitive me ata syte dhe buzeqeshjen e tij...eshte ai njeriu qe shume shoqe te mia e kane zili..Eshte ai qe ka ♥ me te madhe,qe pavaresisht gjithckaje,pavaresisht vuajtjes qe nje njeri mund t'i shkaktoje,ai prape e justifikon,gjen gjithmone nje ane te mire tek cdo njeri...Eshte ai x te cilin une cdo dite e me shume ndihem krenare..Eshte { Babi im }..!! Eshte ai qe une rralle e shpreh rendesine qe ka ne jeten time,por qe frika ime me e madhe eshte te humbas,pikerisht ate,ate qe deri tani eshte protagonisti ne ditarin e jetes sime...Ai eshte pika ime e forte dhe e dobet..Eshte ai qe me ben ta dua cdo dite e me shume...Cdo nate lutem x te,lutem qe gjithe miresia qe ai ka bere ne kte jete t'i shperblehet si ai e meriton,lutem qe ai nje dite te ndihet po aq krenar sa ndihem une x te..!! Te dua pafundesish shume,babi..!! ♥♥♥ Askush nuk ikën përgjithmonë...Ka përherë copëza që mbeten pas...një tingull...një këngë...një melodi...një emër këngëtari...një poster që e mban në dhomë...një zile celulari....një bluzë e preferuar...një varg i fiksuar që përsëritej pa mbarim...një batutë e thënë shumë shpesh...një film i preferuar...një aktor i preferuar...një çmenduri e bërë...një buzëqeshje e dhuruar...një e qeshur karakteristike...një vështrim tipik...një mimike e veçantë...një mori kujtimesh...të prerash...të gërvishturash në lëkurë..që nuk harrohen...dhe sa herë rimbledh këto copëza je TI...aty ku ke qënë përherë...nga ku s'do ikësh asnjëherë......në zemrën time..

Latest Insta posts

Current Online Auctions